Чудачка, Матрешка – партенокарпічні сорти яблунь

Партенокарпія (від грец. Parth?nos – діва і karp?s – плід) – зав’язування на рослині плодів без запліднення. Такі плоди зазвичай без насіння, або містять насіння без зародків. Навесні, коли на яблунях з’являються бутони, що переходять у пишне цвітіння, на цих яблунях разом з появою листочків, з плодових бруньок розвиваються зразу маленькі яблучка. Плодоношення цих сортів не залежать від погодних умов, наявності бджіл та сортів-запилювачів. Тому плодоношення завжди стабільне і щорічне. Молоді саджанці вступають в плодоношення з другого року після посадки.

Чудачка – сорт старий, найдений в Росії ще Мічуріним. В Україні він культивується понад 100 років і можна знайти в садах старих садівників-колекціонерів. Сорт імунний до парші та мучнистої роси. Висота дерева залежить від підщепи. Яблука дозрівають в середині  серпня, зберігаються 3 тижні. Плоди видовжено бочковидної  форми, схожі на синапи. Вага 100 – 150 гр. Жовтого кольору з рівномірним рожевим рум’янцем  та червоними штрихами і полосами. Яблука містять 1 – 3 насінини без зародків.  Приємного кисло солодкого смаку.

Матрешка – сорт завезений в Україну біля 20 років тому. Знайдений у Приморському краї Росії. За будовою дерева, розміром та формою яблук сорт ідентичний з попереднім, імунний до хвороб.  Плоди жовтого кольору з незначним рожевим рум’янцем  біля плодоніжки. Смак вишуканий, солодкий, ароматний. Плоди без насіння. Дозрівають на початку вересня, зберігаються на протязі місяця.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>