Пітмастон

 

«Занадто смачно» – буває!

Таким незвичним словосполученням можна коротко охарактеризувати старий англійський сорт яблук – Пітмастон. Унікальність його полягає в тому, що це єдиний сорт яблук у світі з мускатним смаком. Виведений у 1780 році слугою лорда Фолі, стюартом Уайтом в графстві Херефордшир. Там був заснований, на той час один із найбільших розплідників Англії – «Вільямс з Пітмастон» Сорт був записаний як – «Яблуко-Ананас з Пітмастон», саме завдячуючи мускатному смаку з нотками ананасу.

Структура росту гілок – майже колоновидна Не потребує багато місця. У дорослому віці висота дерева не перевищує 4 м. та 1,5 м. в ширину. Сорт стійкий до парші, та умовно стійкий до борошнистої роси. Дуже родючий, через це зазвичай родить раз на два роки. Щоб цьому запобігти, потрібне формування та нормування плодів та пагонів. У плодоношення вступає через три-чотири роки після садіння. Плоди близько 5cм. у поперек, золотисто-жовті яблука, довгасто конічної форми. Дуже солодкі разом з тим гострий мускатний присмак з медовим ароматом. Текстура тверда та хрустка. Під час зберігання не м’якнуть. Дозрівають у жовтні, зберігаються у квартирі дві-три неділі. У погребі значно довше. Свій смаковий потенціал розкривають у лежці, тобто хоч би два тижні мають полежати, лише тоді до столу. Вага плодів від 50 до 100 гр. Це напевно єдиний недолік, а те, що це найулюбленіше яблуко усіх дітей, що його скуштували – посувають розміри на задній план.

І наостанок цікавий факт з біографії сорту. В окремі роки яблука набирали настільки багато цукрів, що деякі з дегустаторів занижували через це оцінку.

 

 

2 коментарі to “Пітмастон”

  1. Игорь коментує:

    Почему-то ваш Пітмастон в помологиях http://www.obstsortendatenbank.de/ananas_renette.htm называется Ananasreinette ?

  2. Олег коментує:

    Добрый день! Насколько сложно вырастить эту яблоню? (доступно ли любителю). Насколько сорт устойчив к грибковым заболеваниям? И какие размеры взрослого дерева?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>