Горіх серцевидний (Juglans cordiformis Maxim) дерево до 15 метрів заввишки родом з Японії. Відрізняється гарною якістю плодів. Горіхи схожі на сердечко (звідси і назва серцевидний горіх) зібрані в грона по 8-12 штук дозрівають у вересні. Шкаралупа тонка, ядро солодке, високих смакових якостей, витягується легко.
Горіх серцевидний дуже декоративний – великі листи, що досягають метрової довжини і форма крони, роблять його красивим деревом. За вимогами до умов вирощування горіх серцевидний близький до маньчжурского горіха, разом з ним входить в секцію Cardiocaryon.
Цвіте в кінці травня одночасно з розпусканням листя. Чоловічі квіти у вигляді довгих сережок, жіночі з рожево-червоними рильцями декоративні.
Утворює гібриди з іншими представниками роду, гібрид з сірим горіхом відомий під назвою Ланкастерский горіх.
Багато плодових сортів цього горіха виведено в Канаді, у нас практично невідомі. Тим часом вони перевірені часом, зимостійкі, смачні і корисні не менше, ніж волоські горіхи. ‘Fodermaier’, ‘Rival’, ‘Marvel’, ‘Brock’ і ‘Calander’ витримують морози до -30 ° С. ‘Frank’ і ‘Canoka’ пізно розпускаються і не потрапляють під весняні заморозки. Можна ще порадити ‘Bates’, ‘Wright’ і ‘Etter’
Серцевидний горіх – найсмачніший з горіхів, які можна виростити в умовах заходу та півночі України.
Доброго вечора В’ячеславе!!!
У мене до Вас декілька запитань.
-Яка морозостійкість цього горіха? і чи буде він рости в Прикарпатті??
-Ви реалізуєте сіянці чи щеплені горіхи??
-Чи можливо буде його заказати на осінь? Та скільки він буде коштувати??
Вячеслав, орех этот очень декоративен !!! А как он будет чувствовать себя на Одесской земле , требует обильного полива и выдержит ли он нашу жару ???
Он ко всему и самый вкусный. На жару конечно нужно испытывать.
Ви, випадково, не знаєте де в Україні можна дістати Ланкастерский горіх?
На жаль не зустрічав не тільки в Україні, але й у Європі. Широкий вибір цього горіха у Канаді, більше 10 сортів, які гарно витримують наші морози.
клас…