Ведмежий горіх – Фісташки – Ківі на підвіконні

У цьому блозі я уже застерігав читачів від різних неприємних ситуацій, які нам підкидають шахраї та аферисти час від часу. Буквально за останні декілька місяців у різних групах соціальних мереж та на різних електронних дошках об’яв, з’явились пропозиції від яких важко відмовитись. Великий попит останнім часом на саджанці сортового фундука, особливо щепленого на деревовидній ліщині — так званому “Ведмежому горіхові”. Через високу вартість щеплених саджанців, люди прагнуть купити підщепу Ведмежого горіха для практикування на місці у своєму саду. Попит великий, пропозицій дуже мало. Цим і користаються аферисти. Мені телефонує велика кількість людей з проханням розповісти як саме виглядає цей вид ліщини, головна проблема через брак інформації. З розповідей постраждалих, їм приходили посилки з ліщиною звичайною. І це не найгірший з випадків. Бувало у посилці були сіянці грабу, ясеня та т.п. Саджанці Ведмежого горіха легко відрізнити від усіх інших за характерною пробкоподібною корою світлого, майже білого кольору. Тож вирішив розмістити фото — краще раз побачити, ніж 100 разів почути. На першому фото молодий пагін на кінці плавно переходить від білого до світло-коричневого. На другому трирічні саджанці, зверніть увагу на колір пагонів. На третьому, структура кори біля землі на молодих саджанцях, та усі гілки такі на старших.

Ще одна афера останніх місяців — морозостійка фісташка. Саджанці та насіння пропонують в Україні, Росії та Чехії. Це лише там де я помітив. Кому не хочеться виростити у себе в саду такий високоврожайний горіховий делікатес? Вражає і те, що такі продавці навіть не пробують почитати інформацію про культуру яку продають. Пропонують одне дерево, хоча для плодоношення потрібно як мінімум два — жіноче та чоловіче. Фісташка рослина дводомна. Щодо морозостійкості. Так, деякі екземпляри можуть витримувати морози до -30 градусів за Цельсієм. Але при умові, якщо річна сума активних температур буде не менше 4000, оптимальний варіант 4500. Тож про цю культуру в Україні говорити ще зарано, але ж дуже хочеться…

Не можу обійти новий виток у рекламі — кімнатне ківі. До 100 пропозицій у Росії та чимало уже в Україні. Пропонується і насіння, і саджанці. Дивлячись на фото, мало хто відмовиться від такого дива на своєму підвіконні. Зацікавило це і мене. Досить довго не міг знайти походження цього фото. Все стало на своє місце, коли на одному з японських сайтів знайшов детальну інформацію по вирощуванні саджанців ківі у стилі “Бонсай”. Там покроково пояснюють як щепити на молоді сіянці живці з 3 квітковими бруньками з плодоносних ліан. Дальше, як брати квітку запилювач з чоловічої рослини ківі та запилювати жіночу на прищепленому саджанці. І ось, така краса на підвіконні. Після збору урожаю, жіночий саджанець рекомендують висадити в сад. Повторного врожаю такий саджанець на вікні не дасть, через свої біологічні особливості. На протязі декількох років на ньому будуть закладатися лише ростові бруньки. Правда, можна повторювати цей процес багато років поспіль.

До речі на тому ж сайті є багато фото де чітко видно місце щеплення. Правда таке фото ніхто не показує.

1 коментар to “Ведмежий горіх – Фісташки – Ківі на підвіконні”

  1. Володимир коментує:

    Фісташка справжня більше 30 років зростала у Києві це 50 ° північної широти аж поки не зрубали бо мішала під’їжджати автомашинам до гаража що будувався.
    Так що спекулянти вивчають ринок і вцілили у слабке місце душі.
    Однак називати фісташку справжню плодовою культурою для нашої широти 50 ° це можна лише на затяжній св’ятковій вечері. Рости може, а плоди дешевше купити на базарі.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>