Сирійський гібіскус (садовий)

Гібіскус з яскравими лійко-подібними квітами в густій ​​кроні листя користується великою популярністю у різних країнах світу, за рясне тривале цвітіння. Чарівні поодинокі квіти – прості, напівмахрові або махрові – можуть досягати в діаметрі 16 см. Екзотичний вид надають квіткам гібіскуса численні нитки золотавих тичинок, що зрослися в довгу трубку, що висувається далеко від пелюсток. Квіти гібіскуса називають “квітами кохання” і “квітами прекрасних жінок” – вони є символом острова Гаїті, а в Індії їх вплітають у весільні вінки.

Сьогодні в природі налічується близько 300 видів різних гібіскусів, всі вони виростають в тропічному кліматі, на жаль, абсолютно не можуть вижити в нашому. Інша річ “гібіскус Сирійський”. Серед безлічі тропічних видів цей вид гиібіскуса пристосований для вирощування в наших кліматичних умовах. Від цього ще одна назва – “гібіскус садовий”.

Садовий гібіскус вимагає хорошого догляду. Головною умовою при його висадки в ґрунт є хороше освітлення. Рослина не любить тінь, тільки при достатній кількості ультрафіолету кущ буде радувати вас пишним цвітінням в саду. “Сирійський гібіскус” прекрасно сусідить з будь-якими сортами троянд. Він росте невисоким, до 3 метрів у висоту і має досить компактну форму. Гібіскус є ідеальною рослиною для розарію, або альпінарію.

Також гібіскус дуже добре виглядає як одиночна рослина при декоруванні ландшафту ділянки. Можна висадити навколо нього кущі лаванди. Це дуже красиво, а також аромат лаванди захищатиме гібіскус від попелиці і комах.

Вирощувати можна на любих ґрунтах, але перевагу надає легким, дренованим. Рослину зазвичай поливають помірно, так як вона не потребує посиленого поливу і може через це навіть загинути. Але так само потрібно стежити за швидкістю пересихання ґрунту, тому що влітку в жаркому кліматі, кущеві може бути необхідний щоденний полив. У період активного росту і цвітіння (червень-вересень) ця садова культура потребує періодичної підгодівлі садовими добривами, в яких високий вміст фосфору. Зазвичай “сирійський гібіскус” підливають раз на два тижні. А що б зима не стала для рослини стресом – її восени підгодовують калійним добривом.

Щоб домогтися довгого та рясного цвітіння, необхідно не тільки правильно посадити і підгодовувати рослину, але і щорічно проводити формуючу обрізку.  Квіткові бруньки гібіскус формує на молодих пагонах, отже, чим їх більше, тим рясніше буде цвітіння. Для того, щоб рослина давала свіжі пагони її обрізають декілька разів на рік. Гібіскус добре переносить обрізку і позитивно на неї відкликається. Зазвичай обрізають в кінці зими, до початку активного росту. Також обрізається рослина не тільки з метою створення пишного цвітіння, але і для формування декоративної форми куща.

У південних областях України, де для гібіскуса найбільш відповідні умови і він зустрічається повсюдно, можна побачити різні квітучі композиції у формі куба, кулі, піраміди та ін. Завдяки компактності рослини, у кожного є можливість висадити його у себе на балконі, терасі або в зимовому саду, гібіскус добре почувається навіть в невеликих горщиках, які можна розмістити в будь якому сонячному місці.

Відмінною особливістю гібіскуса є те, що тривалість життя його квіток дуже коротке, але не дивлячись на це, на місці попередньої швидко розкривається нова. Цього не варто побоюватися. Гірше, коли починається рясне засихання квіток, в такому випадку, квітці швидше за все не вистачає поливу і він знаходиться в сухій землі.

Гібіскус – рослина багаторічна і може обходитися без пересаджування до 20 років.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>