Сі-Ко-Тель

Сі-Ко-Тель (Si-ko-tel)- сорт японської селекції. Дерево вище середньої сили росту. Осіннього строку дозрівання. Плоди дуже соковиті, хрусткі, солодкі з ніжним смаком та ароматом. Шкірка зелена з густими світло-коричневими цятками. Вагою до 300 гр. Зберігаються 2-3 тижні.

2 коментарі to “Сі-Ко-Тель”

 1. Володимир коментує:

  Ця груша вперше попала на терени Української РСР у 1980 р. Садівник у якого був взятий живець казав що правильно писати – Сі-Ко-Тель. Наскільки це відповідає традиціям назв корейців чи китайців мені не відомо. Можливо що ця назва була трохи пристосована до нашої вимови. Живець і цю ж назву, із посиланням на першоджерело, я відправив у Артемівськ. Далі, або О.Сичов, або швидше В.Меженський (великий прихильник описувати нові назви і види), переінакшили її у “Сікотель” – так простіше, принаймі на письмі.
  Із опису на сайті бажано вилучити слово “японської”. Це або китайський сорт, або ж корейський. Привезений був у м. Находку моряком-садівником із порту у Кореї. Назву порту я вже забув, але ніби то на південному побережжі Південної Кореї. У китайців є дуже подібний сорт, можливо вони тотожні.
  У будь якому випадку цей сорт, навіть у нас, при 2500 активних температур, придатний для промислової культури.

  • В'ячеслав Францішко В'ячеслав Францішко коментує:

   Дякую, пане Володимир за інформацію. Мій зразок завезений з Польщі. Опис походження сорту брав з англійських сайтів, там теж часто помиляються.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>