Чорна малина (загально)

Зараз піде мова про чорноплідну малину – Кумберленд. Тема не нова, і сорту цьому понад 100 років, Але ця малина заслуговує на декілька квадратних метрів у кожному саду. Кумберленд з’явився в садах любителів-колекціонерів на території СССР  в кінці сімдесятих. Доволі швидко він набув популярності: через гарні врожаї, невибагливість до вирощування, хорошу морозостійкість. Один недолік – колючість, але в ті часи на це ніхто не звертав уваги. Майже десятиліття чорна малина на ринку була в фаворитах. Далі почали з’являтися ожина Агавам, Флінт, Торнфрі з більшою ягодою, Кумберленд відходив на задній план. Більшість садівників замінили його на  новіші захоплення, не знаючи, що ягоди чорної малини є світовим лідером по вмісту антиоксидантів. А сорт Кумберленд за біохімічним складом теж в числі перших. І після 100 років його появи, на даний час, сотні гектарів в Північній Америці заняті під посадкою. Декілька університетів США десятки років вивчають цю дивовижну культуру, її лікувальні властивості. Не кожна ягода може похвалитись такою кількістю антиоксидантів, антоціанів, а також протимікробною, протигрибковою, і навіть противірусною властивістю. Тож в наш час з екологією, яка бажає кращого, чорна малина не має альтернатив.

Чорна малина дуже схожа на ожину. З вигляду зовсім не відрізняється. Але є у неї відмінність, за якою кожен зрозуміє – перед ним саме ця рослина. Ягідки цього сорту знімаються з гілочок без білих плодоніжок. А ось ожина знімається разом з плодоніжками. Цікава вона тим, що не розмножується від кореня, як це робить червона малина. Щоб розмножити кущ такого сорту, потрібно зробити верховий відводок від куща. Робити це потрібно в кінці літа. Для цього верхівка молодого пагона  нагинається і закопується в добре удобрений і розпушену грунт. Місце це потрібно полити і вже через чотири тижні гілочка дає масу коренів. Чорна малина невибаглива, дає хороший урожай ягід. Кожна з гілок може дати до п’ятнадцяти ягід. Вони і за смаком теж нагадують ожину. Цвіте цей сорт дуже красиво. Безліч квітів буквально покривають кущ. Трохи пізніше на цих місцях дозріють чорні з синюватим відливом ягоди. Чорна малина дуже стійка до шкідників і хвороб. Вона любить сонячні місця, добре почувається і в напівзатінку. Рослина засухостійка, але полив в період наливання ягід збільшує врожай і покращує якість плодів. Після збирання врожаю, пагони, які відплодоносили, вирізаються до землі. Це забезпечить більший потік поживних речовин для молодого приросту, підвищить врожай наступного року. Для зимівлі чорну малину не потрібно готувати спеціально. Саджанці садити в ряду на відстані одного метра. Висота шпалери два метра. Ягоди розміщені по периметру куща і колючість при збиранні не дошкуляє.

Малина Кумберленд

Малина Чорна перлина

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>