Бузок (сирень)

Згадаймо друзі як весною,
В дитинстві нашім босоногім.
Ми у бузку веселою юрбою,
Шукали щастя у кущі розлогім.

Пройшли роки ми підростали,
Та повертались до бузку тайки,
Здійснення мрій ми там шукали
І їли загадкові пелюстки.

Цвіте і нині наш бузок квітучий
Підходить літо, ти не відцвітай,
Потіш ще нас казковий і пахучий,
Не відцвітай, ще трохи зачекай!

Дивлюсь на кущ і згадую повір’я
Коли милуюсь цвітом знов.
Що де цвіте бузок в подвір’ї
Там щастя буде вічним і любов!

З квітками бузку пов’язано безліч звичаїв і обрядів у різних народів. На Україні молоді дівчата завжди використовували бузок для гадання: щоб бути щасливою, потрібно було знайти квітку бузку з п’ятьма пелюстками. Особливо великою кількістю таких квіток відрізняється білий бузок, лілові п’яти пелюсткові квіти зустрічаються значно рідше. При виявленні такої квітки, щасливиці з’їдали її на щастя, чи засушували між сторінок книг. Загадували бажання і діти, шукаючи три, або п’яти пелюсткову квітку. Цей звичай у деяких місцях зберігся до нашого часу.

Тяжкі грона суцвіть, росисті й духмяні, надихали поетів, художників, композиторів. З кожним приходом весни, непримітний кущ перетворюється у красу від якої неможливо відвести очей. Своїми незвичними квітами, кольорами і запахом він тішить нас, надихає на спогади і мрії, про минуле і майбутнє. У весняний період цвіте багато інших квітів, але бузок забирає всю увагу на себе, не даючи нам шансу відвести від нього очі, даруючи нам відчуття свята і урочистості.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>