Сонце Токіо

Малина “Сонце Токіо”

Хочу розповісти про дуже цікаву рослину родом з Японії.  Весною 2011 року отримав саджанець малини “Сонце Токіо”. Саджанець був висотою біля 30 см., густо всіяний дрібними колючками, яскраво-червоного кольору. Був кінець березня, а саджанець дорогою пішов в ріст і в весь покрився молодими листочками. Висадив на вулиці, думаючи, що від морозів на ґрунті буду прикривати. Так сталося, перший приморозок -5° прогледів. Коли піднялася температура, малина стояла ніби й нічого не сталося. Були ще декілька приморозків, і теж все було в порядку. З кожної бруньки розпустилось до десятка бутонів, зібраних в китиці. На зеленому листі ці китиці виглядали дуже декоративно, в них був яскраво-червоний колір. Коли малина зацвіла – не відразу розгледів цвіт. Квіти білого кольору, дуже маленькі (до 4-8 мм) з чотирма пелюстками. Але бджіл біля кожної було багато. Квітує квітка годину, дві, далі квітколоже щільно закривається. Відкривається за два, три дні до дозрівання ягід. Ягоди одномірні, 2 гр., блискучі, рубінового кольору, ніколи не бувають пошкодженні плодожеркою. І взагалі, якщо можна так назвати, це най чистоплідніша ягода, яку мені доводилось вирощувати. Вся рослина покрита мілкими ворсинками, а в зоні плодоношення особливо. На кінчиках ворсинок виділяється клейова речовина, яка відлякує шкідників і мух. Тож споживати ягоди можна не миючи, прямо з куща.

Пагін заміщення почав рости пізно, в кінці червня лише показався з землі. Але до кінця жовтня був уже понад два метра. Кущитися почав сам, без прищипки верхівки. Заявлена морозостійкість -26. В зиму накрив агроволокном. Кущ гнучкий, дозволяє це легко зробити. Добре переніс зиму з -34, і в цьому сезоні порадував щедрим урожаєм. І головне, ягоди смачні, (важко відірватись від куща) і мають кисло-солодкий тонізуючий неповторний смак, з ароматом лісових ягід.

Сонце Токіо – невибагливий сорт. Відібраний в Італії із сіянців дикої малини (Rubus-Phoenicolasius), поширеної в Японії, Китаї та Кореї. Може давати гарні врожаї на бідних, кам’янистих  ґрунтах. На батьківщині з ягід виготовляється одне із найдорожчих вин Японії. Від цього існує і друга назва цієї малини  – Wineberry- Винна ягода.

6 коментарів to “Сонце Токіо”

 1. Лілія коментує:

  Яка найкраща шпалера для цього сорту? Також ширина шпалери і висота?

  • В'ячеслав Францішко В'ячеслав Францішко коментує:

   У мене шпалера одно-площинна висотою до 2,4 м. Натягнуті 4 дроти 2,5 товщини. Нижній на висоті 90 см, всі інші через 50 см. Кущі потрібно висаджувати через 2 м. один від одного.

 2. В'ячеслав Францішко В'ячеслав Францішко коментує:

  Розмножується вкоріненням верхівки. Добре почувається і на сонці, і в на пів тіні. Не переносить перезволоження.

 3. марія коментує:

  а цю малину не потрібно обрізати під зиму?

 4. Юлія коментує:

  Клас! Малина дійсно, як сонечко так і виблискує, аж хочеться з’їсти!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>