Слива Ювілейна

За останні десятиліття селекція садових культур набирає значних обертів. З кожним роком в наших садах з’являються нові сорти і гібридні форми різних плодових. За більшістю з них треба ще не один рік спостерігати і випробовувати. А це під силу тільки людям, які невиліковно “хворі” садівництвом. Знаю, таких людей є чимало, я і сам такий. Але більшість садівників цінують свій час і бажають посадити сорт з безпрограшним варіантом. Саме про такий сорт сливи я хочу розповісти.

Тридцять років тому моя родина проїжджала через Молдавію в районі Придністров’я. На шляху розкинувся колгоспний сад. Коли порівнялися з деревами сливи, ми були зачаровані. Деревам було понад двадцять років, гілля гнулося під вагою круглих, великих, одномірних слив. Запитавши у сторожа, ми дізналися, що сорт називається Ювілейна і саджанці можна придбати у цьому ж колгоспі. Восени придбали кілька десятків саджанців. Ось уже двадцять дев’ять років Ювілейна радує нашу родину щорічним врожаєм.

Дерево сорту Ювілейна росте до трьох метрів висотою. І до трьох метрів в діаметрі. Структура цікава, тоненьких гілочок майже немає. Приріст деревина дає лише перші п’ять років, далі працює лише на врожай. Важко взяти живці, на цьогорічному прирості закладаються лише плодові бруньки. Сорт самозапильний, а це велика рідкість серед сливи. Плоди великі, круглі, коли гілки обліплені врожаєм, вага від 50 до 90 грамів. При меншому врожаї – понад100 грам. Дозрівають в кінці липня. Високі смакові якості, кісточка невелика, гарно відстає від м’якоті. Дерево тримає врожай без підпорок. Слабо уражується плодожеркою. В дощові роки потерпає від плодової гнилі.

Усі садівники знають, що 2012 рік через важкі кліматичні умови  не є показовим на урожайність усіх кісточкових. Більшість сортів слив взагалі не запилились. А ті, які все таки отримали незначну зав’язь – зкапали на землю дощем, від засухи та плодожерки. З сортом Ювілейна цих проблем за багато років не спостерігалося.

6 коментарів to “Слива Ювілейна”

 1. Валерий коментує:

  Тоже хочу приобрести саженцы сливы Юбилейной.

 2. Ирина коментує:

  Добрый день,
  Интресует покупка саженца сливы Юбилейной. В прайсе не нашла. Подскажите есть или будет в продаже?

 3. валерий коментує:

  Шановний п.Вячеславе!Я-садовод-любитель(дачник),проживаю у м.Нетiшин,пенсiонер.Мене зацiкавила слива Ювiлейна.В прайсi вона выдсутня.Я зрозумiв,що Bи не вирощуэте саджанцiв цiэi культури.Тому э лише один вuхiд -знайти черенки для весняного прищеплення.Чи можливо знайти в цьому з Вами спiльну мову?З повагою В.Гасюк

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>