Біла суниця Анабланка

 Pineberry Анабланка.

Анабланка – білоплідний сорт суниці, з сильним ананасовим ароматом. Pineberry в перекладі з англійської – ананас (pineapple) і ягода (berry).

Білий колір ягоди завдячує тому, що в ягодах цього сорту при дозріванні відсутній білок, який впливає на забарвлення ягоди в червоний колір (Фра а1), більш відомий під назвою як суничний алерген А1. Отже, за відсутності цього білка ягодами Анабланки можуть поласувати усі охочі. Про походження сорту є декілька версій. Вважається, що білоплідна суниця походить з Чілі, там вона росте в дикому вигляді. Звідти вона потрапила до Європи, де її і помітили голландські фермери. Після шести років селекції з’явилися декілька сортів суниці з білими плодами, в тому числі і Анабланка. Згідно з другою версією, цей сорт був помічений ще у 1758 році і завдяки високим смаковим якостям культивується  до тепер.

Характеристика сорту: суниця Анабланка – сорт  середньопізнього строку дозрівання, на Хмельниччині починає дозрівати з кінця травня до середини червня, в залежності від кліматичних умов. Ягоди переважно конічні, але трапляються і гребеневидні. Вага ягід від 15 грам до 30, рідко 50 грам. Структура ягід така ж, як і в червоноплідних, колір переважно білий, буває ледь помітний рожевий загар. При вирощуванні під плівкою чисто білий. На смак дуже солодкі з  ананасово суничним ароматом. Зрілий лист темно зелений, темніший за лист на червоних суницях,  опушений. Середньої сили росту. Полюбляє сонячні місця, але непогано плодоносить в напівзатінку. Витримує загущену посадку. Серед переваг сорту – гіпоалергенність, висока цукристість, приємний незвичний аромат і смак, ніколи не надкльовують птахи, висока стійкість до хвороб. Недоліки – невисока транспортабельність, дуже високий коефіцієнт розмноження, після затяжних дощів зменшується аромат і цукристість.

5 коментарів to “Біла суниця Анабланка”

 1. оля коментує:

  я теж хочу таку

 2. Анна коментує:

  Формой ягоды больше похожа на Белого шведа чем на Анабланку.

  • В'ячеслав Францішко В'ячеслав Францішко коментує:

   “Белый король”, “Белая мечта”, “Белый швед” – все народные названия. Белоплодную клубнику в Украину лет десять назад завезли из Швеции и, не зная настоящего названия сорта, нарекли “Белым шведом”. В настоящее время пошла мода на более громкие названия: “White King”, “White Dream” и т.д.

   На самом деле изначально было выведено три сорта пайнберри: “White Pine”, “White Carolina” и “White D”. Анабланка – коммерческое название “Белой Ди”; под таким названием ее продают питомники Франции и Англии. “Белая Ди” отличается от двух остальных крупноплодностью, что Вы можете видеть на фотографиях и видео, а от Каролины – устойчивостью к болезням. По некоторым данным, “Белая Ди” была распостранена как раз в Швеции.

 3. В'ячеслав Францішко В'ячеслав Францішко коментує:

  Дякую, Юліє. Обов’язково поділюся.

 4. Юлія коментує:

  клас!!! клубніка просто супер, хочу вже таку! )))))))

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>